Slovakya'da Tıp ║ Diş Hekimliği Eğitimi


 


Slovakya'da Eğitim

COMENIUS UNIVERSITY OF BRATISLAVA

Bratislava Comenius Üniversitesinde tıp eğitimi, 1991 yılından bu yana uluslararası öğrenciler için İngilizce dilinde verilmektedir. Toplamda 5795 saat teorik ve pratik eğitimden oluşmakta ve 6-yıllık bir süreyi kapsamaktadır. Slovakya Avrupa Birliği ve Üniversiteler Öğretim Programına tam üyedir. ( The European Commission EC Directive 93/16/EC) Üniversiteden verilen diplomalar (M.D) tüm Avrupa Birliği ülkelerinde ve dünyanın birçok ülkesinde tanınmaktadır. Fakülte aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütünce tanınan Tıp Fakülteleri listesinde yer almaktadır. Dahası Amerika Birleşik Devletleri Yabancı Tıp Mezunları Eğitim Komisyonu tarafından da diploması kabul görmüş değerli bir fakültedir.

EĞİTİM ÜCRETİ

Eğitim ücreti 01 Eylül ve 31 Ağustos dönemini kapsamaktadır. Her öğrenci akademik yıl başlangıcından önce kayıt yenileme esnasında ödeme makbuzunu ilgililere sunmakla yükümlüdür. Eğitim ücreti yıllık toplam €9500‘dur. Diş hekimliği fakültesinin yıllık eğitim ücreti ise €11.000'dur. İlk başvuruda bir defaya mahsus olmak üzere €400 kayıt ücreti alınır.


KOSICE TIP FAKÜLTESİ

Kosice Slovakya’nın en büyük ikinci şehridir. Tıp fakültesi 1948 yılında kurulmuş köklü bir eğitim yuvasıdır. Bünyesinde Diş Hekimliği Fakültesi de bulundurmaktadır.

EĞİTİM ÜCRETİ

Tıp Fakültesi (MD)              €10500 ($11300) Yıllık toplam.

Diş Hekimliği (DMD)            €11000 ($11800) Yıllık toplam.


KONAKLAMA

3-kişilk odada kişi başı aylık €86

2-kişilik odada kişi başı aylık €93


KABUL ŞARTLARI

Slovakya’da tıp eğitimi alabilmeniz için iyi derecede İngilizce dil bilgisine hâkim olmanız ve iyi derecede lise bitirme notuna sahip olmanız beklenir. Biyoloji, kimya ve İngilizce bilgileriniz okul için önemlidir. Ayrıca okullar tarafından giriş sınavı uygulaması getirilmiştir. Yabancı dili, kimya ve biyoloji dersleri yetersiz olan tıp veya diş hekimliğinde okumak isteyen öğrencilerimizi öncelikle McDaniel Kolej'e yönlendiriyoruz ve 1-yıl sonunda aynı yerde yapılacak olan giriş sınavı sonrasında tıp veya diş hekimliği fakültelerine yerleşmelerini sağlıyoruz. Yurtdışında tıp eğitimi, yurtdışında diş hekimliği artık hayal değil! Siz sadece isteyin biz sizi istediğiniz bölüme yerleştirelim hem de en ekonomik seçeneklerle!


 

 

Slovakya'da Eğitim ǀ Slovakya'da Üniversite

Can Akademi

Flexy İş Destek Merkezi - Yenişehir Mah. Demokrasi Cad. 54 41050 İzmit | KOCAELİ

Bize Ulaşın

Tel : 02626060773 - 05533130773
Fax : 02626060773
Email : can@akademiko.net

Bizi Takip Edin